O autorovi

Jmenuji se Tomáš Dvořáček, narodil jsem se v roce 1984 v Pardubicích a nadále trávím většinu času ve východních Čechách. K fotografování mě přivedla láska k cestování a poznávání nových krajin. Ze začátku šlo pouze o snahu zdokumentovat navštívená místa, která bych si díky fotkám pak mohl připomínat nebo je sdílet s ostatními, později se to proměnilo v touhu dostat do fotky něco víc, než jen strohý popis místa.

Rád trávím čas v přírodě, je to pro mě skvělá forma relaxace a odreagování se od všedního, mnohdy chaotického života a tak není velké překvapení, že mým nejoblíbenějším fotografickým žánrem je krajinářská fotografie. Na svých fotovýletech miluju brzké vstávání, trmácení se za svitu měsíce nebo čelovky na vytipovanou lokalitu a následné čekání, jestli mi bude dopřáno shlédnout nějaké přírodní divadlo, které budu moci zaznamenat na paměťovou kartu svého foťáku. I když se to většinou nepodaří, nemůže mě to odradit od dalších pokusů. Ono se to dříve či později přeci jen povede. Další fotografické žánry, kterým se rovněž rád věnuji, jsou architektura a noční fotografie.

Doba kinofilmových přístrojů mě (bohužel) minula, respektive jsem v té době k focení ještě netíhnul, takže hned od začátku jsem skočil po hlavě do digitální fotografie. S prvním ultrazoomem ještě nebyl žádný problém, nicméně po přechodu na digitální zrcadlovku nastalo zajímavé období, spočívající v učení se pojmů jako expozice, závislostí mezi časem, clonou a citlivostí...V současné době pracuji s bezzrcadlovkou Sony s několika výměnnými objektivy, přičemž v základní výbavě nesmí chybět stativ, sada filtrů a dalších pomůcek zpříjemňujících práci v terénu.

V případě, že Vás některá z fotografií osloví a chtěli byste si ji nějakým způsobem obstarat, ať už digitálně nebo v tištěné formě, tak mě kontaktujte a určitě najdeme společnou řeč. Čistě pro vlastní potřebu a při respektování autorských práv je zkopírování fotografií povoleno.